موضوع مطلب مربوطه

نکات حقوقی برای فروش

هیچ گاه تصور نکنید که برای فروش خانه کافی است که ابتدا یک آگهی بدهید و بعد از آن به یک مشاور املاک مراجعه کنید.  بعد از این مرحله مشتری موردنظر شما پیدا شود و خانه شما را بپسندد آنگاه دیگر کار تمام است . البته بسیاری از افراد هستند که می آیند خانه شما را می بینند و اما آن را نمی پسندند . گاها زمانی بوده است که مدت ها خانه ای برای فروش گذاشته شده است و اما مدت زمان زیادی گذشته است و اما برای آن مشتری خوبی پیدا نشده است .

از جمله مهم ترین نکاتی که برای فروش خانه باید مدنظر داشته باشید این است که چگونه مشتریان را جذب خانه کنید و خانه را به مشتری ها نشان دهید.

بررسی چند نمونه از نکات مهم برای فروش خانه

کسانی که نمی توانند به خوبی خانه خود را بفروشند مسلما نکاتی بسیار مهم را برای فروش خانه رعایت نمی کنند در ادامه به بررسی چند نمونه از این نکات می پردازیم.

1-می توانید خانه را به مزایده بگذارید : اگر بازار راکد است و می خواهید خانه تان را بفروشید می توانید آن را به مزایده بگذارید. البته این روش برای فروش خانه ریسک پذیر است و بهتر است خودتان یک قیمت واقعی را از خانه اتان تخمین بزنید. بعد از این که قیمت اصلی محاسبه شد  10 تا 15 درصد قیمت پایین تری را بدهید .این مزایده می تواند از راه سایت های معتیر صورت بگیرد. برای این که این خانه را به مزایده بگذارید باید مبلغی را به سایت یا بنگاهی که می خواهید در آن کار مزایده را انجام دهید نیز بپردازید.

2-سعی کنید خانه را طوری نشان دهید که بسیارروشن نمایان شود : خریداران بعد از این که محل و موقعیت خانه را در شهر پسندیدند به دنبال آن هستند تا خانه را با میزان نور بالا انتخاب کنند . برای این کار تمامی پرده ها را بکشید و پنجره ها را نیز برق بیندازید. می توانید لامپ هایی را هم که در خانه استفاده می شود را عوض کنید و لامپ های بسیار پرنور تر را انتخاب کنید. خلاصه هر کاری را که می توانید انجام دهید تا خانه بسیار پرنورتر جلوه کند.

3-کمدهای خانه را خالی تر کنید: از مهم ترین چیزهایی که مدنظر خریداران است و در فروش خانه باید به آن توجه کنید فضای کافی برای جا دادن وسایل منزل است پس در محض ورود به خانه مسلما به این مکان ها سرکشی می کنند. پس بهتر است کابینت ها را از وسایل غیر ضروری خالی کنید و وسایل لازم را هم به صورت مرتب کنار هم بچینید. در این صورت خریدار با نگاه کردن متوجه می شود که جای کافی را برای قراردادن وسایلش دارد . البته هیچ وقت اطلاعات اشتباهی را برای اندازه ها و متراژ به خریدار ندهید.

4-حیوانات خانگی شما نیز بهتر است در دید خریدار نباشد: فرض کنید شما در خانه خود حیوانات خانگی مثل سگ و یا گربه دارید شاید این برای تعدادی از خریدارن بامزه باشد و اما ممکن است برای تعداد دیگری از افراد اصلا زیبا جلوه نکند. و آن ها زمانی که ظرف غذای حیوان خانگی شما را می بینند تصور می کنند که خانه تمیزی زیادی ندارد . پس بهتر است اگر مشتری می خواهند از منزل شما بازدید کند حیوانات خانگی خود را به دیگران بسپارید.

5-در حد معمولی تعمیرات خانه راانجام دهید : قبل از فروش خانه و یا این که هر آگهی را برای فروش خانه منتشر کنید توجه داشته باشید که اگر خانه نیاز به تعمیراتی داشته باشد آن ها را انجام دهید. البته منظور از تعمیرات تعمیر خیلی اساسی نیست بلکه می تواند تنها عوض کردن دستگیره های کهنه شده و یا شکسته ، شستن و یا عوض کردن پرده ها ، تعویض کاغذ دیواری و چیزهایی نظیر این موارد باشد.

6-اگر خانه دارای پارکینگ است در شرایط فروش حتما آن را ذکر کنید : توجه داشته باشید اگر خانه شما دارای یک پارکینگ است حتما آن را در شرایط فروش خانه ذکر کنید زیرا در صورت فراموش شدن آن دیگر حتی مشتری ها برای بازدید کردن از خانه شما هم نخواهند آمد. خریداران بسیاری وجود دارند که در شرایط فروش خانه ابتدا به پارکینگ داشتن آن توجه می کنند.

7-خانه خود را از ملک شخصی در آورید : اگر تصمیم به فروش خانه خود گرفته اید باید خانه حالتی داشته باشد تا خریدار بتواند خود را در آن تصور کند. برای مثال باید عکس های خانوادگی خود را بردارید و هر گونه لوازم شخصی که دارید را جمع آوری کنید.

وسایل منزل خود را نیز به گونه ای کنار هم دیگر بچینید که فضای خالی زیادی در خانه به چشم خریدار بیاید.

9-آشپزخانه را به بهترین شکل در آورید: برای همه افراد به خصوص خانم ها داشتن یک آشپزخانه بسیار خوب می تواند بسیار مهم باشد . پس بیش ترین سعی خود را در بازسازی آشپزخانه انجام دهید . البته سعی کنید تعمیراتی که درنظر می گیرید بسیار سریع رخ دهد و ارزان هم باشد. استفاده از رنگ های خنثی می تواند طرفدارن بیش تری را داشته باشد.

10-به نمای بیرونی خانه توجه کنید : اگر تصمیم به فروش خانه گرفته اید توجه داشته باشید که هر خریداری که برای دیدن منزل بیاید ابتدا نمای بیرونی منزل را می بیند پس اصلا این تصور را نداشته باشید که نمای بیرونی خانه اهمیتی ندارد.

می توانید برای زیباتر کردن نمای بیرونی از گل های طبیعی استفاده کنید . برای قسمت ورودی خانه نیز می توانید به جای استفاده از جا لباسی و دسته کلید از گلدان ها استفاده کنید.

11-برای بازدید از منزل همیشه آمادگی داشته باشید: اگر تصمیم شما برای فروش خانه قطعی است هر زمانی برای بازدید کردن خریداران آمادگی داشته باشید . سعی کنید خانه مرتب باشد و یا ظرف های نشسته را در سینک نگه ندارید. به گوشه و کنارهای خانه نیز توجه کنید گرد و غباری نداشته باشد . شاید در ابتدا رعایت کردن همه این موارد برای شما بسیار سخت باشد اما این شرایط تنها برای همان زمانی خواهد بود که برای فروش  خانه قصد کرده اید و به محض فروش خانه دیگر راحت می شوید.

تگ ها

مطالب مرتبط

در خرید و فروش املاک

نقل و انتقال املاک وقفی به طور کلی خرید املاک وقفی از آن جهت بین مردم دارای اهمیت است که این املاک نسبت به املاک عادی قیمت کمتری دارند اما صرف خرید این املاک به ای معنا نیست که اشخاص بعد ها بخواهند نسبت به اراضی ادعای مالکیتی داشته باشند. لذا لازم است قبل از […]


ادامه مطلب

نکات پیش خرید آپارتم

پیش خرید و پیش فروش آپارتمان با توجه به افزایش قیمت آپارتمان در سال های اخیر در کنار کاهش قدرت خرید مشتریان قراردادهای پیش فروش ساختمان از رونق بسیاری برخوردار شدند. وقتی به آمار حداقل یک دهه گذشته بازار مسکن توجه شود، می توان به این نکته رسید که همراه با افزایش قراردادهای پیش فروش […]


ادامه مطلب

عرف پرداخت در خرید م

در معامله های مسکن پیچیدگی های زیادی وجود دارد که همین ها نیز ممکن اس بعدها ایجاد مشکل کند. برای این که در هنگام خرید و فروش املاک دچار مشکلاتی نشوید بهتر است در همین ابتدا از قوانین خرید و فروش ملک آگاهی داشته باشید . از مهم ترین مسائل در خرید و فروش ملک […]


ادامه مطلب

نکات حقوقی برای خرید

خرید خانه از جمله کارهایی است که بیش تر افراد در طول زندگی خود با آن روبه رو هستند . با قیمت های کنونی می دانیم که هر خانه مسلما قیمت بالایی را خواهد داشت پس لازم است تا نکات حقوقی خرید و فروش املاک را بدانیم تا بعدها دچار مشکلاتی در این زمینه نشویم […]


ادامه مطلب

بدون دیدگاه